Motofakty z Poznania: Czy auta poleasingowe to dobry pomysł?

Citroen

W Poznaniu w ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowano wzrost zainteresowania autami poleasingowymi. Kupujący zarówno właściciele firm, jak i osoby prywatne, coraz częściej rozważają zakup auta poleasingowego. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami. Dziś omówimy trzy, naszym zdaniem najważniejsze z nich.

Auta poleasingowe to auta w pełni sprawne

Dość powszechnie panującym mitem jest przekonanie, że auta poleasingowe to auta wyeksploatowane. Ciekawy, mimo tej niepochlebnej opinii jest fakt, iż zainteresowanie autami naznaczonymi leasingiem wzrasta. Coraz więcej osób kupuje auta poleasingowe. Jak to się dzieje? Otóż chodzi o ich wzorowy wręcz stan techniczny. Pojazdy, które wystawione są na sprzedaż po zakończonym leasingu, mają pełną kartotekę. Chodzi o kompletną księgę przeglądów technicznych wszelkich wykonanych napraw w aucie. Taką dokładną historię auta, nie przedstawi żaden właściciel auta dostępnego na rynku wtórnym.

Po zakończonym leasingu łatwiej wykupić auto

Niejednokrotnie zdarza się, że auto będące w leasingu jest sprzedawane leasingobiorcy na bardzo korzystnych warunkach finansowych. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim podstawową zaletą jest otrzymanie auta, które znamy, sami o nie dbaliśmy przez okres umowy, po drugie już raz dokonywaliśmy wyboru auta. Jest to więc auto, które wiemy, jak spisuje się w praktyce, jest tym modelem, które idealnie wpisuje się w nasze potrzeby.

Auta poleasingowe są tańsze

Przysłowiową kropką nad i, wisienką na torcie jest cena aut poleasingowych. Zwykle modele samochodów poleasingowych są o kilkanaście procent tańsze od tych samych modeli aut dostępnych na rynku. Oferowane przez indywidualnych klientów, czy pobliskie komisy samochodowe są o wiele droższe. Niewiele osób sobie zdaje sprawę z faktu, iż auta w leasingu szybko tracą na wartości. Po dajmy na to trzech latach użytkowania, auto traci ok. 50% swojej wartości rynkowej, a kupując na firmę, zyskamy na możliwości odliczenia podatku VAT.

Sprawdź również:

Peugeot 308 używany
Peugeot 508 używany
Renault Captur używany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *