Motofakty z Poznania: Czy warto kupić samochody używane z gwarancją?

Volvo

Zakup samochodu używanego z gwarancją wydaje się niedorzeczny. Jednak są komisy samochodowe, które dbając o maksymalne zadowolenie swoich klientów, oferują im możliwość zakupu auta używanego z gwarancją.

Czym jest gwarancja na zakup samochodu używanego?

Gwarancja jest poświadczeniem jakości produktu, którego dotyczy. W przypadku samochodu używanego gwarancja to nic innego jak swego rodzaju dowód rzeczowy. Dokument ten stwierdza, że oferowane auto jest w pełni sprawne, a wszelkie wykryte na gwarancji usterki, zostaną usunięte bez dodatkowych opłat.

Dlaczego gwarancja na samochód używany z gwarancją jest ważna

W przypadku zakupu auta największą obawą przyszłego właściciela, użytkownika pojazdu jest troska o sprawność samochodu. Mimo że przed zakupem dokonuje się oględzin, badań stanu technicznego pojazdu, ryzyko kupna nie w pełni sprawnego auta jest dość duże. Zwłaszcza jeśli chodzi o zakup samochodu używanego. Gwarancja na auto używane niweluje ten problem. Mówi ona wprost, że w pozyskanym z pewnego źródła samochodzie dokonano wszelkich niezbędnych napraw, które pozwalają na bezawaryjne użytkowanie auta.

Kupując samochód używany z gwarancją grasz w otwarte karty

Tylko przedstawicie, właściciele pojazdów, którzy mogą wystawić na dany egzemplarz samochodu gwarancję, nie oszukują swoich klientów. Grając w otwarte karty, komisy okazują swoim potencjalnym klientom najwyższy z możliwych szacunek. Jednocześnie najwięksi gracze na rynku aut używanych dają niekiedy możliwość zakupu samochodu używanego z gwarancją dopasowaną do potrzeb klienta. Oferują oni pakiet ochronny na wszelkiego rodzaju naprawy np. do 36 miesięcy od daty zakupu auta.

Istnieją też komisy samochodowe, które idą krok dalej. Dają one przyszłym właścicielom aut gwarancję uzależnioną od wieku pojazdu oraz przebiegu pojazdu. Dzięki jasnym warunkom gwarancyjnym zyskujemy sporą ilość gotówki, np. na doposażenie garażu czy wnętrza naszego nowego samochodu.

Sprawdź również:

Mazda CX-3 używany
Mazda CX-5 używany
Mercedes B-Class używany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *