Odgrzybianie aut: Poznań zdecydowanie woli ozonowanie klimatyzacji

Klimatyzacja

Ozonowanie klimatyzacji pozwala pozbyć się drobnoustrojów i grzybów zalegających wewnątrz samochodu. W Poznaniu istnieje dużo punktów, gwarantujących usługi ozonowania klimatyzacji. Nie są to usługi drogie. Brak konieczności używania środków chemicznych sprawia, że ta metoda odgrzybiania klimatyzacji jest coraz popularniejsza.

Czy ozonowanie klimatyzacji jest skuteczne?

Ozonowanie klimatyzacji z całą pewnością poprawia jakość wdychanego powietrza w aucie. Zwalcza drobnoustroje, alergeny jednocześnie sterylizując przewody wentylacyjne. Co ważne może być stosowane również do ozonowania wnętrza auta. Ozonowanie klimatyzacji jest skuteczne ze względu na właściwości ozonu. Ozon w wysokich temperaturach szybko się rozpada do tlenu (tego, którym oddychamy), jednocześnie zachowuje o wiele wyższe właściwości dezynfekujące niż chlor.

Czy ozonowanie klimatyzacji jest bezpieczne?

Właściwie użytkowane urządzenie do ozonowania jest w pełni bezpieczne. Brak doświadczenia, nieuwaga w doborze urządzenia do miejsca zastosowania, może doprowadzić jednak do trwałego odbarwienia np. tapicerki samochodowej w aucie. Nie można pomijać czasu trwania samego procesu ozonowania. Jest on ściśle zależny od wydajności urządzenia. Przyjmuje się, że dla generatorów ozonu mających wydajność 5 000 mg/h (5 g/h) czas ozonowania auta wynosi około 60 minut. Warsztaty oferujące usługę ozonowania klimatyzacji mają urządzenia o wydajności 20 g/h bądź 40 g/h, dzięki czemu ozonowanie może trwać niespełna 15 min.

Trwałość procesu ozonowania klimatyzacji

Ozonowanie klimatyzacji pozwala odświeżyć wygląd auta wewnątrz pojazdu, jak również oczyścić klimatyzację z wszelkich drobnoustrojów i grzybów. Trwałość ozonowania klimatyzacji zależy od jakości zastosowanego urządzenia. Na efekt ma wpływ poprawność przeprowadzenia całego procesu. Jednocześnie z ozonowaniem klimatyzacji należy pamiętać o wymianie filtrów w klimatyzacji oraz o uzupełnieniu płynu chłodniczego. Pozwoli to wydłużyć maksymalnie efekt oczyszczenia klimatyzacji z wszelkich drobnoustrojów i grzybów.

Sprawdź również:

Renault Talisman używany
Skoda Fabia używany
Skoda Kodiaq używany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *