Poleasingowe samochody osobowe szansą na sprawne i tanie auto

Skoda

Nabycie poleasingowego samochodu osobowego może być super okazją na znalezienie w pełni sprawnego samochodu, o całkiem nienagannej prezencji za rozsądną cenę. O tym, że jest to sposób na okazyjny zakup samochodu, świadczy fakt, iż gros osób po skończonej umowie leasingu wykupuje auta na własność.

Dlaczego auta poleasingowe są atrakcyjne?

Umowa leasingowa wymusza na leasingobiorcy prowadzenie skrupulatnie książki serwisowej. Jest to niezwykle cenny dokument, pozwalający mieć pełen wgląd we wszystkie naprawy, jakim poddawany był samochód w okresie umowy leasingowej. Zazwyczaj umowa taka trwa 5 lat. Zwykle samochody leasingowe są wystawiane do leasingu jako nowe. Po skończonej umowie mamy do dyspozycji młode auto, w pełni sprawne, jak auto z salonu, które możemy nabyć na atrakcyjnych warunkach.

Mając do wyboru zakup poleasingowego samochodu osobowego, a jego odpowiednika z wolnego rynku wybór jest oczywisty. Co najważniejsze auto poleasingowe nie tylko będzie w pełni sprawne, ale doposażone w dowolnie wybrane przez nas dodatkowe opcje. Dzisiejszy leasing aut różni się bowiem od tego, jaki panował jeszcze 5-10 lat wstecz. W dawnych czasach rzeczywiście panowała moda, że auta w leasingu były możliwe do kupienia tylko w podstawowej wersji. Dziś możemy pod względem doposażenia auta wybierać praktycznie tak jak podczas zakupu auta z salonu. Na korzyść zakupu samochodu poleasingowego jest z pewnością cena. Auto poleasingowe jest po prostu o wiele tańsze od nowego odpowiednika z salonu.

Czym kierować się przy zakupie samochodu poleasingowego?

Warto poczytać, poszperać na temat firmy leasingowej, od której zamierzamy zakupić ofertę. Idealnie, jeśli firma leasingowa oferuje jeszcze dodatkowe usługi, jak pomoc w finansowaniu zakupu auta, wykonanie na potrzeby przyszłego kupującego pełnej diagnostyki samochodu. Dobrze też, jeśli firma oferuje oferty o zróżnicowanej wysokości wkładu własnego i pomoc w załatwieniu wszelkich formalności.

Sprawdź również:

Renault Grand Scenic używany
Renault Kadjar używany
Renault Kangoo używany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *