Samochody używane w Poznaniu są znowu modne

Volkswagen

Historia lubi się powtarzać. Tak też jest z samochodami używanymi w Poznaniu. Po wielu latach spadku zainteresowania autami używanymi ostatnio obserwujemy wzrost sprzedaży samochodów używanych. W ciągu tych paru lat znacznie zmienił się profil klienta docelowego. Obecnie są nimi przede wszystkim właściciele firm, małych i średnich przedsiębiorstw, którzy poszukują wysoce sprawnych, co najwyżej kilku letnich aut. Uwaga klientów obecnie skupia się również na młodych i sprawnych autach z umów leasingu.

Jakie samochody używane najczęściej wybierają mieszkańcy Poznania?

W przypadku samochodów używanych w czołówce kupowanych marek znalazły się Mercedes, Audi, Volkswagen, Volvo, BMW, Honda oraz Skoda. Co istotne w przypadku tych marek popyt jest zarówno na auta w wersji podstawowej, jak i na samochody z pełnym pakietem dodatków. Samochody używane, których obecnie poszukują konsumenci, powinny mieć kompletną książkę serwisową. Dobrze, aby miały gwarancję pełnej sprawności. Tylko nieliczne komisy oferujące samochody używane mogą spełnić twarde wymogi rynku.

Samochody używane tylko z jawną przeszłością

Dla tych, którzy zainteresowani są zakupem samochodów używanych, ważna jest uczciwość sprzedawcy. Wielu klientów komisów samochodowych ma dużą świadomość technik sprzedażowych. Odznaczają się oni również dużą znajomością branży. To wszystko sprawia, że potencjalni kupcy oczekują kontaktu z ekspertami z branży. Chcą rozmawiać z osobami, które przedstawią im konkretne zalety danych modeli bez zbędnych uogólnień.

W ramach utrzymania klienta salony aut używanych oferują coraz szersze usługi samochodowe. Przykładem mogą być usługi naprawcze w obszarze blacharki i lakiernictwa. Możliwość finansowania zakupu samochodu używanego kredytem to również atut nielicznych komisów. Swego rodzaju nowością w branży zakupu aut używanych jest możliwość otrzymania faktury VAT. W przypadku przedsiębiorców otrzymanie faktury zakupowej na używane auto to dodatkowa korzyść. Faktura daje możliwość odliczenia podatku VAT.

Sprawdź również:

Mercedes C-Class używany
Mitsubishi ASX używany
Mitsubishi Lancer używany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *